přijímačky jsou jako

casting

stačí se přihlásit
a ukázat, co v tobě je

krok jedna
vybrat studijní program

Už víš, kam tě to táhne? Bravo – máš vlastně splněno. Program Strojírenství je evergreen, ale je tu několik dalších možností. Všechny si je prostuduj a pokud budeš pořád na vážkách, napiš nám. Rádi poradíme.

krok dva
podat přihlášku

Vyplň elektronickou přihlášku. Nic víc není třeba. Žádné papírování, žádná pošta. Pouze jednoduchá e-přihláška, kterou můžeš v druhém kole podat od 1. května 2024 do 31. července 2024.

krok tři
zaplatit poplatek

platební údaje
název účtu: Vysoká škola Báňská – Technická univerzita Ostrava
číslo účtu: 100954151/0300
konstantní symbol: 0308
variabilní symbol: vygenerovaný na e-přihlášce

údaje pro provedení platby ze zahraničí:
IBAN: CZ51 0300 0000 0001 0095 4151
BIC (SWIFT) kód: CEKOCZPP
dispozice s poplatky u plateb
prostřednictvím mezibankovní sítě SWIFT
SWIFT: OUR

S podáním elektronické přihlášky je potřeba zaplatit poplatek 500 Kč. Pokud to neuděláš, jako by ses nepřihlásil/a. Tak na to mysli.

krok čtyři
zvládnout maturitu

Připrav se, postav se zkoušce dospělosti čelem a ke své přihlášce přilož nejpozději do 31. července 2024 elektronickou kopii svého maturitního vysvědčení.

krok pět
přeskočit přijímačky

pozor: výjimka
POZOR: výjimku tvoří program Průmyslový design, u něhož tě neminou talentové zkoušky. Ty se uskuteční v týdnu od 7. do 11. srpna 2024. Čeká tě pohovor a příprava portfolia. Hodnotíme pak nejen tvůj prospěch ve 3. ročníku, ale i výsledky talentovek.

Přijímačky? Tak ty nemáme. Zajímá nás, jak sis vedl/a na střední škole. Pořadí uchazečů na jednotlivé programy sestavíme na základě průměrného prospěchu za celý 3. ročník (průměr známek na vysvědčení na konci 3. ročníku).

krok šest
a co pak? fanfáry

O výsledku ti dáme vědět elektronicky nebo poštou (podle tvé vlastní volby v přihlášce) v prvním týdnu v srpnu. Pak už můžeš jen slavit a těšit se na novou etapu svého života. Ještě předtím se ale nezapomeň zapsat ke studiu.

krok poslední
požádat o zápis

Pokud tě přijmeme ke studiu, je potřeba v informačním systému Edison udělit souhlas se zápisem, a to od 14. do 18. srpna 2024. O samotný zápis už se pak postarají studijní referentky.

strojařina &

ty v hlavní roli

příběh hvězdného strojaře
může brzy začít

Přihláška